Adresa: Sofie, 15 Geo Milev StZavolejte nám: +359 8 7777 9009Email: customers@monna.bg
Adresa: Sofie, 15 Geo Milev StZavolejte nám: +359 8 7777 9009Email: customers@monna.bg

Košík

Celkem:$170.00

Oblíbené


PARFÉMY

Zjednodušeně řečeno, rozdíl mezi parfémem, EDT, EDP a EDC je vlastně spojen s jejich koncentrací v surovinách. Čím je parfém koncentrovanější, tím déle vydrží na vaší pokožce.

parfém
Jedná se o nejsilnější dostupnou vůni, která se skládá z 15-30% koncentrace parfémové esence. To znamená, že nejenže musíte použít méně, ale také že vůně vydrží déle, obvykle až 6-8 hodin, v závislosti na typu pokožky.

EDP (parfémovaná voda)
Je lehčí než parfém, s koncentrací 8-15 %, ale přesto má dlouhotrvající vlastnosti, 4 až 5 hodin. Je levnější než čistý parfém.

EDT (toaletní voda)
Je lehčí než EDP a obsahuje 4-8 % esence. Obvykle vydrží 2 až 4 hodiny.

EDC (sloupcová voda / kolínská voda)
Je lehčí než EDT, často se o ní mluví jako o kolínské vodě, a má největší ředění vůní s 3-5% koncentrací parfémové esence. Obvykle vydrží 2 hodiny.

Mnoho společností používá testery parfémů, aby propagovaly svůj výrobek a inspirovaly kupující k nákupu. Testery parfémů jsou obvykle malé lahvičky parfému. Zákazníci mohou parfém vyzkoušet v obchodě, a pokud se jim vůně líbí, mohou si zakoupit vlastní lahvičku. Testery parfémů jsou pro výrobce způsobem, jak poskytnout kupujícímu skutečný vzorek výrobku.

Ačkoli jsou obvykle umístěny v menších obalech, některé testery parfémů se používají v mnohem větších než typických lahvičkách. To umožňuje nabízet větší množství vzorků bez obav, že dojdou. Někteří výrobci a kupující mají pocit, že větší lahvičky nereprezentují přesně skutečnou vůni parfému. Z tohoto důvodu mnoho předních výrobců odmítá uvést nový výrobek v jiném než malém flakonu. Zatímco většina testerů parfémů se dodává s měkkou papírovou krabičkou, do které lze parfém nastříkat nebo aplikovat, většina kupujících aplikuje vůni přímo na svou pokožku, aby získali realističtější pocit vůně na svém těle.

Výběr parfému se může zdát zastrašující, přečtěte si našeho průvodce výběrem správného parfému.

Oblíbený parfém se může stát vaší součástí, prodloužením vaší osobnosti. Jak si ale nějaký vybrat? Při tolika různých vůních, z nichž si můžete vybírat, je snadné při hledání té své mávnout rukou. Zde je několik jednoduchých pokynů pro výběr toho správného parfému:

1. Vyberte si poznámky
V každém parfému nebo kolínské vodě jsou různé "tóny". Tyto tóny určují celkovou vůni. Tyto tóny se dělí do tří úrovní: základní, vrchní neboli hlavové a střední neboli srdeční tóny, které společně vytvářejí různé vůně. Před výběrem nákupu je vždy dobré zjistit, které typy kolínských vod nebo parfémů máte rádi, a poté se podívat na základní tóny, které obsahují.
2. Viz Úrovně koncentrace
Příchutě jsou k dispozici ve čtyřech stupních koncentrace. S rostoucí koncentrací obvykle roste i cena. Kolínské vody nebo parfémy s vysokou koncentrací mají obvykle silnější vůni a parfém déle vydrží. Mohou být trochu dražší, ale někteří lidé se domnívají, že příplatek za ně stojí.
3. Testování vůně
Než si koupíte jakoukoli vůni, proveďte několik jednoduchých testů, abyste se ujistili, že ji chcete používat a že se vám líbí. Základem je vyzkoušet malé množství vůně na své pokožce. Naše pokožka má vlastní sadu hormonů a feromonů, které mohou poněkud nebo drasticky změnit způsob, jakým voníme. Nastříkejte si malé množství na zápěstí, počkejte několik minut a pak si vůni na kůži očichejte.
4. Vyzkoušejte tester
Chápeme, jak obtížný může být výběr parfému. Proto si před zakoupením výrobku vyzkoušejte svou oblíbenou vůni na kůži v obchodě. Pro přesnější vyzkoušení můžete požádat o tester nebo vzorek parfému, který je dodáván s rozprašovačem.

"A protože vy a váš přítel nejste stejná osoba, parfémy budou vonět jinak. Ale není to jen tělesná chemie, která ovlivňuje způsob, jakým parfém voní.

Jediná změna se týká přirozené vůně pokožky, což v nás může vyvolat dojem, že vůně je jiná, ale ve skutečnosti se vůně parfému nemění.

Vůně přímo ovlivňuje naši psychiku. Dobrá vůně nám může skutečně zvednout náladu a sebevědomí, ale těžší vůně nás mohou ovlivnit negativně.

Hlavním pravidlem je nepřehánět to. Doporučuje se používat toaletní vody, kolínské vody nebo svěžejší vůně během dne. Samozřejmě by to mělo být v souladu s ročním obdobím, v letních a jarních měsících je lepší používat svěžejší vůně, například citrusové. V chladnějších měsících můžeme sáhnout po intenzivnějších vůních, například orientálních parfémech. Každý parfém je však jiný a vůdčím faktorem zůstává osobní volba.

Parfém má svou specifickou vůni, smícháním několika různých typů se může intenzita vůně zkazit a vytvořit silnější, nevhodnou kombinaci, která se může odrazit na náladě.

Záleží na koncentraci produktu. Parfémy se zpravidla aplikují tam, kde je pokožka nejteplejší, například na vnitřní stranu loktů, ale také na vlasy, tam je vůně nejpříjemnější. Na oblečení z přírodních materiálů nebo na kůži také příjemně voní. Nedoporučuje se však nanášet je na bílé oblečení nebo hedvábí.

Trvanlivost parfému je několik let, pokud není vystaven přímému slunečnímu záření nebo skladován při teplotách vyšších než 20 stupňů. Novější parfémy jsou opatřeny piktogramy, které označují, jak dlouho lze výrobek po otevření používat. Doba použitelnosti se pohybuje v rozmezí 12-36 měsíců. Originální parfém může v uzavřené lahvičce vydržet déle. Pokud se na uzávěru parfému objeví kroužek nebo začne tmavnout, znamená to, že je starý. Pokud vůně zkysne, doba trvanlivosti vypršela.