MONNA

Jak pečovat o bižuterii, aby vám dlouho vydržela

Milé dámy,

jistě si také říkáte, proč si kupovat bižuterii, když máte dosavadní zkušenosti že snadno a rychle zajde? Nemusí to tak být, když se o ní budete dobře starat:

1. Bižuterie je určena pouze na běžné nošení, doporučuji ráno obléct a po příchodu domů ihned sundat a uložit. Se šperky se nekoupejte, nesprchujte, nesportujte, neopalujte, nespěte, neuklízejte s ní, nevařte ap.. nenoste je zbytečně dlouho.

2. Nejvhodnější skladování je v temnu a suchu v zip sáčcích (ve kterém šperk obdržíte), kdy ke šperku nemůže vzduch a světlo.

Motanice doporučuji vyvěšit, aby se vám nezamotala, šperky na lanku doporučuji mít v sáčku rozepnuté, aby se lanko zbytečně nelámalo.

Křišťálové přívěsky zn. D. Swarovski je vhodné na krku (nebo uších) lehce vyleštit. I během dne můžete svůj přívěsek vyleštit, případně ho otřít vlhkým hadříkem a vytřít dosucha.

3. S bižuterií se neličte, lak na vlasy a parfém doporučuji použít ještě před oblečením šperku. Parfém nechte dostatečně zaschnout, poté oblečte šperky.

4. Šátky, šperky z hedvábí, nebo z hedvábných šňůrek můžete opatrně vyprat ve vlažné vodě s přídavkem prášku na jemné prádlo, můžete i přidat trochu aviváže, hedvábí se tím krásně změkčí a provoní.

Někdy může barva při praní trochu pouštět, což není na závadu. Komponenty nenamáčet!

Tmavé šňůrky, které jste ještě nepraly nedoporučuji nosit na světlé oblečení.

5. Látkové brože můžete lehce vymáchat ve vodě a nechat uschnout.

Může se však stát, že i když se budete snažit sebevíc, může vám šperk lehce zajít, v tomto případě doporučuji tradičně sáhnout po zubní pastě a kartáčku a drátek lehce vyčistit a nakonec otřít vlhkým hadříkem a vysušit.

Se svými šperky zacházejte velmi opatrně, pokud se o ně budete dobře starat, dlouho vám pak vydrží!

Péče o náhrdelníky tkz. Motanice

Už samotný název Motanice o šperku něco vypovídá a tedy to, že se vám mohou vlasce snadno zamotat do sebe, pokud ji nebudete vhodně ukládat. Náhrdelníky dodávám rozepnuté a zabalené ve fólii, aby se nezamotaly, doma si jí můžete vyvěsit někam do temna na 2 špendlíčky (ale pozor!, určitě ne koupelny, nebo na světlé vzdušné místo), vhodná jsou např. dveře ve skříni ap. Nebo si jí nechce rozepnutou a zabalenou (fólie, alobal) a v plastovém zipovém sáčku někde v šuplíku.

Když je takto uložená, může se stát, že vám vlasec po vyndání připadá jako by nakrabacený, stačí si jí ale na sebe vzít a vlasec se za chvíli vyvěsí.

Péče o náhrdelníky s lankem

Lanka jsou velmi křehká na silnější ohyb (přesto že používám nejkvalitnější na trhu). Takže lanka silou neohýbejte a se šperkem na krku si nehrajte, aby se lanko nedopatřením neohnulo. Nejlepší skladování je mít šperk rozepnutý! v plastovém zipovém sáčku, nebo si ho opět můžete někam do sucha a temna pověsit.

Péče o šperky z polodrahokamů

Co je dobré udělat před nošením šperků z polodrahokamů?

Před použitím by se měly šperky očistit, protože vám nejen dávají sílu, ale i do sebe čerpají škodlivé látky z fyzického těla a negativní vibrace z éterického těla a z okolí.

Mnohé kameny se přitom zabarví ale i pukají. V takovém případě by neměly být dále užívány a pokud je navratíte zpět do země, můžete po nějaké době se zkusit přesvědčit, zda se kamenu nevrátila původní barva a průzračnost. Pokud budete používat neočištěný kámen, může se stát, že do sebe nasajete negativní vibrace všech lidí, kteří přišli s kamenem do kontaktu.

K očištění polodrahokamů můžete použít vodu a mořskou sůl

1. K rychlému očištění stačí když kámen držíte minutu či dvě pod tekoucí vodou , v ideálním případě v pramenité vodě ale v nouzi postačí i vodovod .

2. Pro důkladné očištění nechte kameny přes noc ležet ve vodě s rozpuštěnou mořskou solí. Další možnost je "zahrabat" kámen přes noc do mořské soli. použitou sůl a vodu už k ničemu nepoužívejte a vyhoďte.Po očištění by se kameny měly nechat ležet několik hodin na slunečním svitu .

Kameny je důležité pravidelně čistit nejméně 2-3 krát ročně. Po nemoci či velké zátěži je dobré vyčistit kámen pod tekoucí vodou a opět nabít energií.